Najbrž ga ni obiskovalca New Yorka, ki se ne bi sprehodil čez znameniti Times Square, ki zaradi tega dobesedno poka po šivih. Ogromne reklame na stolpnicah pa še dodatno pripomorejo, da ima človek občutek kot da vse vrvi, se premika, utripa…. Tokrat si nismo na Broadwayu ogledali nobenega musicala. Še vedno igrajo Wicked ki sva si ga z Damirjem ogledala, ko sva bila v New Yorku pred leti, pa Fantoma iz opere imajo na sporedu, tega smo videli pred še več leti v Londonu. Številne predstave na Broadwayu privlačijo obiskovalce in seveda tudi tiste, ki si želijo uspeti v tem mestu, za katerega pravijo da nikoli ne spi.
Z Broadwaya sva se odpravila proti znameniti peti aveniji, na kateri se tare prestižnih trgovin, a tako kot drugje po svetu, tudi tu trgovine propadajo, se izseljujejo, prazne izložbe pa čakajo na nove najemnike. Tik ob centralnem parku se blešči vsa pološčena Trumpova stolpnica. Odkar je Donald Trump ameriški predsednik, stolpnico varujejo policisti, poleg tega so okrog nje nameščeni veliki betonski bloki, ki preprečujejo, da bi se vanjo zaletelo kakšno vozilo.

Najin naslednji cilj je bil Guggenheim muzej. Napotila sva se tja peš, a sva že na 69. cesti omagala in šla sedet v Centralni park. Ko sva ugotovila, da imava do 88. ceste še več kilometrov poti, sva se odločila, da testirava razvpiti Uber in se dava odpeljati do vhoda. Damir si je že prej naložil na telefon aplikacijo za Uber in en, dva, tri je bil avto rezerviran, plačan in že pri naju na peti aveniji. Uau! To pa res odlično funkcionira! Aplikacija ti pove vse informacije, ki jih potrebuješ. Spremlja premikanje avtomobila, napiše koliko časa boš čakal na prevoz, kakšen avto bo pripeljal, koliko bo stala vožnja, še celo sliko šoferja ti pokaže! Odlično.
Vkrcala sva se v avto, ki je bil brezhibno čist, šofer urejen, prijazen in po nekaj minutah sva se že izkrcala pred znamenitim Guggenheim muzejem.
Muzej je dal postaviti Solomon Guggenheim, ki je bil strasten zbiratelj umetniških del, vendar otvoritve leta 1959 ni dočakal. Umrl je kar deset let pred odprtjem, njegov snovalec, arhitekt Frank Lloyd Wright, pa je umrl nekaj mesecev pred odprtjem. Arhitekturno je muzej nekaj posebnega, saj se stopnišče vije skozi celotno stavbo spiralno navzgor, ob ogromnem odprtem prostoru, ki ga zgoraj zaključuje prekrasna kupola. V času, ko sva ga obiskala, je bila v muzeju, poleg stalne razstave, še razstava del francoskega kiparja Alberta Giacomettija ter razstava petih kitajskih umetnikov na temo globalizacije z naslovom One Hand Clapping.




Ker sva bila nad Uberjem navdušena, sva tudi za nazaj izbrala to vrsto prevoza, da vidiva ali je bila prvič vožnja čisto slučajno brezhibna ali je to Uberjev standard. Spet sva bila navdušena. Ker prevoz plačaš s kartico nimaš nobenih težav z gotovino ali z napitnino.
S pohajkovanja sva prišla v stanovanje malo bolj zgodaj, saj smo imeli zvečer rezervirano večerjo v dobri restavraciji in nisva hotela iti v restavracijo popolnoma izčrpana. Pred nekaj dnevi smo vsi štirje praznovali obletnico poroke, Neva in Vid peto, za najino pa raje ne razglašam, ker je številka že precej visoka. Spet smo naročili Uber, da nas je odpeljal do restavracije in spet se je potrdilo, da vse funkcionira odlično. Čisto vozilo, prijazen voznik, pozna mesto, takoj ve kam gremo, pot se sproti izrisuje na ekrančku, vse je bilo ponovno brezhibno. Šofer nas ej pripeljal čisto do vhoda v restavracijo.
Posedli so nas za prijetno mizo in že se je začela vrhunska kulinarična predstava-odlične jedi vrhunske kakovosti.









Zadovoljni, da smo dobro proslavili naši obletnici poroke smo se okrog polnoči z Uberjem že odpeljali spet nazaj v naše newyorško domovanje.