Chiang Mai

Ko sva z avtobusom, po štiriurni vožnji z udobnim avtobusom prispela v Chiang Mai in sva se ozirala okrog, kako bi prišla do hotela, naju je nagovoril voznik tuk tuka. Še preden sva pomislila na to, da imava s seboj torbe, sva sprejela njegovo ponudbo, da naju odpelje v hotel. Ko smo se pa bližali tuk tuku, me je začelo skrbeti, kako bova na vozilo naložila dve veliki torbi, dve kabinski torbi in nahrbtnik. A naju je voznik kar hitro organiziral. Dajte torbo tu, držite jo z nogo, nahrbtnik pred noge….in res, prav učinkovito smo se zložili v vozilce in odbrzeli do hotela :-). Tuk tuk je zakon, še vroče ni, ker je odprt in prijetno pihlja. Hotel sva imela čisto ob robu starega dela mesta, tako da sva lahko vse obhodila peš. Ker sva bila tam ravno za vikend, so bile vsepovsod odprte tržnice, s hrano, z vsemogočim blagom, kar si človek poželi.

Mesto Chiang Mai je starodavno mesto, ki je bilo zgrajeno v trinajstem stoletju. Najstarejši tempelj Chiang Man s slonjim Chedijem je zgradil kralj Mangrai leta 1297 in je bil prvi tempelj utrjenega mesta ljudstva Lawa, ki ga je kralj Mangrai uporabljal kot taborišče med gradnjo glavnega mesta Chiang Mai.

Slonji Chedi
Tempelj Wat Chiang Man s slonjim Chedijem

Ker si v Chiang Raiu nisva imela časa ogledati slavnega plemena Karen, kjer se ženske krasijo z zlatimi obroči, sva si v Chiang Maiu najela šoferja, ki naju je peljal v njihovo vas. Vas sicer ni bila avtentična, a sva kljub temu uživala med njimi.

Hišice v vasici plemena Karen

Skozi vas je bila speljana pot, ob njej pa stojnice z izdelki, ki so jih prodajale zelo lepo oblečene in okrašene “dolgovratke”,  nekatere prave lepotice, ki so v posel vpeljevale tudi že hčerke. Že šestletne deklice so suvereno prodajale svoje izdelke in ko sva jih prosila, ali jih lahko fotografirava, so vešče pozirale. Seveda sva nakupila tudi cel kup izdelkov, ki so jih prodajale :-).

Ena najstarejših prebivalk plemena Karen je imela zavidljivo število obročev nanizanih okrog vratu
Deklici sta se veselo nastavljali, da sva ju fotografirala
Pri šestih letih je imela ta deklica že precej obročev
Mama in hči
V vasi so bile tudi predstavnice drugih plemen
Moški so bili večinoma skriti zadaj, za stojnicami

Chiang Mai je znan tudi po pravi tajski svili, zato sva se odločila da obiščeva še najstarejšo trgovino s svilo Shinawatra. Ni naju navdušila.

V Chiang Maiu sva videla še klasične tuk tuke, na nožni pogon.

Po dveh dneh v Chiang Maiu so naju čakale še kratke počitnice na otočku Samui (Koh Samui).

Prejšnji članek
Naslednji članek

Povezani članki

Razišči

Ekvador in Galapagos

Z Damirjem sva že nekaj let razmišljala o tem, da bi obiskala Galapagos, a...

Quito

Kar prehitro je minil teden raziskovanja galapaškega otočja. Napočil je čas za odhod domov....

Fernandina-Espinoza Point in Isabela-Vicente Roca Point

Vsak otok, ki smo ga obiskali, vsak zaliv na otoku je bil drugačen od...

Isabela-Urbina Bay in Tagus Cove

Dopoldanski cilj našega raziskovanja Isabele je bil zaliv Urbina, ki leži ob vznožju vulkana...

Priljubljeno

Comments

PUSTITE KOMENTAR

Prosim vnesite svoj komentar!
Prosimo, vnesite svoje ime tukaj