Ker smo imeli pred seboj zelo dolgo pot do naslednjega prenočišča, smo se iz Arca, kjer smo prespali, odpravili na pot že zgodaj zjutraj. Precejšen kos poti smo se vozili še po Idahu, ki je dežela krompirja, vsaj tako imajo zapisano na registrskih tablicah avtomobilov. V Pocatellu pa smo celo videli napis in smerokaz za svetovni muzej krompirja! Očitno je krompir tam zelo cenjen, pa tudi pridelajo ga ogromno, saj smo ob poti videvali nepregledne njive bujno zelenega in cetočega krompirja.
Pot do Fossil Butta je bila precej dolga, iz Idaha smo prišli v državo Wyoming in v skoraj puščavskem delu, na bregovih pradavnega jezera, ki ga že davno ni več, so raziskovalci odkrili petdeset miljonov lt staro plast jezerskih usedlin z najbolje ohranjenimi fosili na svetu. Našli so neštete ribe, različne insekte, rastline, pa celo celega krokodila in želvo. Fosili in njihove replike so razstavljeni v centru za obiskovalce, kjer smo si ogledali tudi flm o izkopavanjih. Potem smo se peš odpravili še po precej dolgi poti do mesta, kjer so v preteklosti izkopavali fosile. Med potjo smo ves čas obračali kamne, ki smo jih našli ob poti in vneto iskali kakšen fosil. Ugibali smo ali bomo sploh našli kakšnega in ko smo bili prav na vrhu poti, smo našli zelo lepo fosilno ribo. Žal fosilov ni dovoljeno odnašati z najdišča, zato smo jo le poslikali in jo s težkim srcem pustili tam.



Ob poti smo videli tudi nekaj živali, prestrašili smo jelena, ki ga Američani imenujejo mule deer (mulin jelen), pot so nam večkrat križale ljubke puščavske miške, videli smo tudi več velikih ptic. K sreči je sonce večkrat prektil oblak, da nam ni bilo preveč vroče.
Ta del Amerike je izjemno redko naseljen, desetine kilometrov ni ob cesti ničesar, le divjina, prekrasna narava in nacionalni parki. Američani potujejo na počitnice z ogromnimi prikolicami, ki jih vlečejo s poltovornjaki, še bolj zanimivi pa so avtodomi, ki so veliki kot naši potniški avtobusi. Zelo veliko avtodomov ima zadaj pripet še osebni avto. Pa to ne kakšen majhen avto, ampak vlečejeno največkrat velike džipe, na avtu pa imajo naložena še kolesa ali čolne. Na evropskih cestah bi se taka kompozicija hitro kam zataknila, tu pa so ceste široke, parkirišča ogromna, prostora pa vsepovsod dovolj.
